Vælg sprog

International

Danmark


USA

International

Danmark


USA

text.skipToContent

Tildeler produkter med en allerede delt ønskeliste

Del min ønskeliste

Del din ønskeliste med dine venner og familie:

Your Shopping Bag

Tøm

Your Shopping Bag

Tøm

Your Shopping Bag

Tøm

Presse

Velkommen til Royal Copenhagens presse sektion. Her kan du se, læse og downloade pressemeddelelser samt kan finde lokale pressekontakter.

Seneste nyheder 

07.08.2017 - Alfabet krus – Personlige krus med inspiration fra Stel nr. 1

21.04.2015 –  Flora Danica – Kongelig porcelænskunst i fuldt flor gennem 225 år

01.04.2015 - Muselmalet Riflet - Comtemporary Design for a classic pattern

01.04.2015 - Hvid Riflet, Blå Mega Riflet og Sort Mega Riflet - The ultimate universe for hot beverages

01.04.2015 - Riflet Contrast in new spring hues

01.04.2015 - Endnu mere Elements

01.04.2015 - Sort & Blå Riflet - A new agenda for the spring table

01.04.2015 - Samlerartikler - A collector's item since 1908

 

 

Billeder 

Billeder er tilgængelige via vores billedbank. Klik her.
 
2. Klik på  Register linket i nederste højre hjørne
3. Udfyld formularen med den nødvendige information, inklusiv de brands du ønsker at få adgang til.
4. Send formularen
5. Du får herefter en automatisk email som bekræfter din registrering
6. Du modtager en email med dine login informationer, så snart dine data er blevet verificeret og din konto er oprettet. (Bemærk: Der kan gå et par dage før du modtager dit login)

 

Regionale PR kontakter

Danmark
Fiskars Denmark A/S
Stine Holte Jensen
stine.holte.jensen@fiskars.com
Tlf: +45 21 18 83 04
 
Sverige
Karin Sköldberg
karin.skoldberg@trendgruppen.se
Tlf: +46 70 645 35 75
 
Norge
Fiskars Norway AS
Marte Faafeng 
marte.faafeng@fiskars.com
Tlf: +47 411 00 013
 
Tyskland
Hansmann PR
Patrizia Linder
p.linder@hansmannpr.de 
Tel:   +49 / 89 / 360 54 99-30.
 
Pan Asia Regionale Kontor
Fiskars Hong Kong
Ms. Pebble Lee
pebble.lee@fiskars.com
Tlf: +852 6901 9739 
 
Kina
Fiskars Brands Inc.
Ms. Wing Zheng
wing.zheng@fiskars.com
Tlf: +86 21 62651687 (ext. 401)
 
Taiwan
Royal Copenhagen Taiwan LTD.
Ms. Jessica Lee
jessica.lee@fiskars.com 
Tlf: (886) 2-27060084 (Ext : 25)
 
Korea
Royal Copenhagen Korea Ltd.
Sunny Jung
Product Manager, RC
sunny.jung@fiskars.com
Tel:  +82-2-543-2343
 
Japan
Royal Copenhagen Japan Ltd.
Ms. Yoshiko Shinagawa
yoshiko.shinagawa@fiskars.com
Tlf +81 3 6272 4354

USA
Bde
Emily Levin
emily@bdeonline.biz
Tlf. 212 353 1383

 

Media Disclaimer

Pressesektionens indhold er beregnet til mediernes brug og må derfor ikke ændres. Indholdet i pressesektionen, herunder alle design illustrationer, er beskyttet af ophavsret og /eller andre immaterielle rettigheder og /eller gældende dansk lov.

Copyright © Fiskars A/S - Royal Copenhagen.

Tilmeld dig Royal Copenhagens nyhedsbrev